Στολίδια από το παιδικό εργαστήριο «Αρχαία έθιμα και στολίδια για την καλή χρονιά» τα Χριστούγεννα του 2014.

Σε γιορτινό κλίμα το Μουσείο Ακρόπολης

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου - Κυριακή, 28 Δεκεμβρίου, 2014

Με ευφάνταστα κινητά εργαστήρια για παιδιά, την Ακρόπολη φτιαγμένη με LEGO®, με συζητήσεις για ενήλικες, χαρούμενες μελωδίες και τραγούδια, κεράσματα και πολλές εκπλήξεις, το Μουσείο Ακρόπολης θα υποδεχθεί τους επισκέπτες του στις 20, 21, 27 και 28 Δεκεμβρίου 2014.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τα παιδικά εργαστήρια «Στόλισε την ξύλινη θεά», «Δώρα για θεούς και ανθρώπους» και «Αρχαία έθιμα και στολίδια για την καλή χρονιά». Το Μουσείο προσκαλεί επίσης τις οικογένειες να γνωρίσουν τις συλλογές του με τη δωρεάν διάθεση σακιδίων με θεματικά αρχαιολογικά παιχνίδια και φυλλαδίων εξερεύνησης ανεξάρτητης επίσκεψης. Παράλληλα οι επισκέπτες θα μπορούν να θαυμάσουν για πρώτη φορά από κοντά την ευφάνταστη μακέτα φτιαγμένη με LEGO®.

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες από τα Χριστούγεννα 2014 στη σελίδα Facebook του Μουσείου:
Άλμπουμ «Χριστούγεννα στο Μουσείο Ακρόπολης»

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα