Οι πέντε από τις έξι Καρυάτιδες στο Μουσείο της Ακρόπολης

Ένας περίπατος στο Μουσείο με τον αρχαιολόγο

Παρασκευή, 1 Ιουλίου, 2016 - Τετάρτη, 30 Σεπτεμβρίου, 2020

Οι επισκέπτες έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε βραδινούς περιπάτους μέσα στις αίθουσες του Μουσείου με απρόβλεπτους σταθμούς και ποικίλες συζητήσεις με τη συντροφιά ενός αρχαιολόγου.

Χρήσιμες πληροφορίες

Αγγλικά: κάθε Τρίτη, στις 11 π.μ. & κάθε Παρασκευή, στις 6 μ.μ.
Ελληνικά: κάθε Τρίτη, στη 1 μ.μ. & κάθε Παρασκευή, στις 8 μ.μ.
Συμμετοχή: Έως 18 επισκέπτες ανά θεματική παρουσίαση. Εγγραφές γίνονται τις ημέρες των παρουσιάσεων στο Γραφείο Πληροφοριών στην είσοδο του Μουσείου. Τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Κόστος συμμετοχής: Η θεματική παρουσίαση είναι ελεύθερη. Απαραίτητη προϋπόθεση μόνο η έκδοση του εισιτηρίου γενικής εισόδου €10.
Σημείο συνάντησης με τον Αρχαιολόγο-Φροντιστή: Στο γυάλινο δάπεδο στο ισόγειο του Μουσείου.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι η χρήση προστατευτικής μάσκας (δεν παρέχεται από το Μουσείο στους συμμετέχοντες) και ατομικής ακουστικής  συσκευής whisper (παρέχεται από το Μουσείο στους συμμετέχοντες).