Οι πέντε από τις έξι Καρυάτιδες στο Μουσείο της Ακρόπολης

Ένας περίπατος στο Μουσείο με τον αρχαιολόγο

Παρασκευή, 1 Ιουλίου, 2016 - Πέμπτη, 31 Δεκεμβρίου, 2020

Μετά από ανακοίνωση της Υπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού κας Λίνας Μενδώνη για λόγους δημόσιας υγείας, το Μουσείο Ακρόπολης αναστέλλει τη λειτουργία του ως και την 30η Μαρτίου 2020.

-----------------------------------------------------------------------

Οι επισκέπτες έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε βραδινούς περιπάτους μέσα στις αίθουσες του Μουσείου με απρόβλεπτους σταθμούς και ποικίλες συζητήσεις με τη συντροφιά ενός αρχαιολόγου.

Χρήσιμες πληροφορίες

Αγγλικά: κάθε Παρασκευή, στις 6 μ.μ.
Ελληνικά: κάθε Παρασκευή, στις 8 μ.μ.
Συμμετοχή: Έως 40 επισκέπτες ανά θεματική παρουσίαση. Εγγραφές γίνονται τις ημέρες των παρουσιάσεων στο Γραφείο Πληροφοριών στην είσοδο του Μουσείου. Τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Κόστος συμμετοχής: Η θεματική παρουσίαση είναι ελεύθερη. Απαραίτητη προϋπόθεση μόνο η έκδοση του εισιτηρίου μόνιμης έκθεσης.
Σημείο συνάντησης με τον Αρχαιολόγο-Φροντιστή: Στο γυάλινο δάπεδο στο ισόγειο του Μουσείου.