23 Δεκεμβρίου 2023 -31 Δεκεμβρίου 2023

Δώσε σχήμα και μορφή … σε γιορτή μοναδική!

Αν οι εποχές του χρόνου είχαν ανθρώπινη μορφή πώς θα έμοιαζαν; Και ο έρωτας, ο ήλιος, η χαρά, η νίκη; Θα μπορούσαμε να φανταστούμε όλες αυτές τις έννοιες με πρόσωπο και σώμα; Οι αρχαίοι σίγουρα μπορούσαν! Ας δούμε πώς και γιατί το έκαναν σε έναν διαφορετικό περίπατο στις αίθουσες του Μουσείου Ακρόπολης. Μετά, θα πάρουμε χαρτιά, χρώματα, ψαλίδια και μπογιές και θα δώσουμε τη μορφή που θέλουμε εμείς σε μία έννοια αγαπημένη: τη Γιορτή!

Το πρόγραμμα πραγματοποιείται από το Τμήμα Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του Μουσείου και τον Τομέα Ενημέρωσης & Εκπαίδευσης της Υπηρεσίας Συντήρησης Μνημείων Ακρόπολης.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Ηλικίες Για οικογένειες με παιδιά από 4 έως 10 ετών
Ημέρες

Σάββατο 23/12, Κυριακή 24/12, Πέμπτη 28/12, Παρασκευή 29/12 και Κυριακή 31/12

Ώρες

11 π.μ. & 1 μ.μ.

Γλώσσα Ελληνικά
Διάρκεια 90 λεπτά
Κόστος Δωρεάν. Απαραίτητη προϋπόθεση η έκδοση εισιτηρίου ημέρας για τους ενηλίκους και μηδενικού εισιτηρίου για τα παιδιά. Ενημερωθείτε για το κόστος εισιτηρίων.
Εγγραφή Το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε.
Οδηγίες συμμετοχής

Συστήνεται εγγραφή στο πρόγραμμα πριν την αγορά εισιτηρίου.

Ομαδικές εγγραφές (άνω των 10 ατόμων) δεν γίνονται.

Έως 30 επισκέπτες ανά παρουσίαση.