05 Νοεμβρίου 2023 -26 Μαϊου 2024

Υπερ-ήρωες στο Μουσείο Ακρόπολης

Πώς κατάφερε ο Ηρακλής να νικήσει τη Λερναία Ύδρα και τί ρόλο έπαιξε στη Γιγαντομαχία; Πώς βγήκε από τον Λαβύρινθο ο Θησέας και γιατί έμπλεξε σε μάχη με τους Κενταύρους; Ελάτε με τα παιδιά σας στο Μουσείο Ακρόπολης, για να γνωρίσουν τους υπερ-ήρωες των αρχαίων και τις απίθανες περιπέτειές τους. Στο τέλος μπορούν να γίνουν και τα ίδια σούπερ ήρωες και να δημιουργήσουν κόμικς με τους δικούς τους άθλους!

Τα παιδιά μπορούν να φωτογραφίσουν και να ανεβάσουν το έργο τους στο acropolismuseum kids!

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Ηλικίες Για οικογένειες με παιδιά 6 έως 12 ετών
Ημέρες & ώρες

Κάθε Κυριακή, 11:00 π.μ. (εκτός από 24/12/23 – Παραμονή Χριστουγέννων, 31/12/2023 – Παραμονή Πρωτοχρονιάς, 05/05/2024 - Κυριακή του Πάσχα)

Γλώσσα Ελληνικά
Διάρκεια 60 λεπτά
Κόστος Δωρεάν. Απαραίτητη προϋπόθεση η έκδοση εισιτηρίου ημέρας για τους ενηλίκους και μηδενικού εισιτηρίου για τα παιδιά. Ενημερωθείτε για το κόστος εισιτηρίων.
Εγγραφή Οι θέσεις εξαντλήθηκαν.
Οδηγίες συμμετοχής

Συνιστάται εγγραφή στο πρόγραμμα πριν την αγορά εισιτηρίου.

Ομαδικές εγγραφές (άνω των 10 ατόμων) δεν γίνονται.

Έως 30 επισκέπτες ανά παρουσίαση.