06 Νοεμβρίου 2021 - 26 Μαρτίου 2022

Σάββατο στο Μουσείο με 20+1 αριστουργήματα

Ζήστε ένα διαφορετικό πρωινό Σαββάτου! Ελάτε στο Μουσείο Ακρόπολης και ανακαλύψτε μαζί με τους αρχαιολόγους τις κρυφές ιστορίες 20+1 αριστουργημάτων, που οι ίδιοι διάλεξαν για εσάς. Μύθοι και θρύλοι, δοξασίες και παραδόσεις, ιστορικά ορόσημα και ανθρώπινες ιστορίες μετουσιώνονται σε τέχνη και υφαίνουν μια βιωματική εμπειρία, σε έναν ξεχωριστό περίπατο στους εκθεσιακούς χώρους του Μουσείου.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Αγγλικά κάθε Σάββατο, στις 10:30 π.μ.
Ελληνικά κάθε Σάββατο, στις 12:30 μ.μ.
Διάρκεια 90 λεπτά
Εγγραφή

Εγγραφές γίνονται την ημέρα της παρουσίασης στο Γραφείο Πληροφοριών του Μουσείου. Έως 30 επισκέπτες ανά παρουσίαση. Τηρείται σειρά προτεραιότητας.

Μέτρα υγειονομικής προστασίας Η χρήση προστατευτικής μάσκας (δεν παρέχεται από το Μουσείο) και ατομικής ακουστικής συσκευής whisper (παρέχεται από το Μουσείο) είναι υποχρεωτική. Ενημερωθείτε αναλυτικά για τα μέτρα υγειονομικής προστασίας.
Κόστος Απαραίτητη προϋπόθεση η έκδοση εισιτηρίου γενικής εισόδου (€5)
  Αγορά εισιτηρίου

Η χρήση των δεδομένων σας περιγράφεται στις ρυθμίσεις απορρήτου