Τι σημαίνει για σένα το Μουσείο Ακρόπολης;

Στείλε την απάντησή σου με ένα βίντεο ή ένα κείμενο!

Μέσα στα 13 χρόνια λειτουργίας του, το Μουσείο Ακρόπολης έχει παρουσιάσει τις συλλογές του σε εκατομμύρια επισκέπτες από όλο τον κόσμο. Τώρα οι φίλοι του, μικροί και μεγάλοι, μπορούν να ενώσουν τις φωνές τους και να εκφράσουν τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους γι’ αυτό.

Σας καλούμε, λοιπόν, να απαντήσετε με 30 λέξεις, γραπτά ή μαγνητοσκοπημένα σε βίντεο, στην ερώτηση «Τι σημαίνει για σένα το Μουσείο Ακρόπολης;». Στείλετε τις απαντήσεις σας έως τις 10 Μαΐου στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected], σημειώνοντας το μικρό σας όνομα, την ηλικία και τον τόπο διαμονής σας. Οι πιο αντιπροσωπευτικές απαντήσεις θα προβληθούν στις 14 Μαΐου, Ευρωπαϊκή Νύχτα Μουσείων 2022, μέσα στο ίδιο το Μουσείο και τις αμέσως επόμενες ημέρες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.